Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem 2014

Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem 2014

Vasara turpinās, turpinās arī muzikāli pārsteigumi un piedāvājumi. Šoreiz Saulkrasti aicina divos koncertos – 16.augustā 21.00 Saules laukumā un 17.augustā 17.00 Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā – vienuviet dzirdēt jaunos un talantīgos latviešu mūziķus, kuri studē tādās pilsētās kā Parīze, Londona, Ķelne, Kopenhāgena, Brisele un Grāca.

 

Vijolnieces Lāsma Taimiņa, Magdalēna Geka un Zane Kalniņa, altistes Jevgēnija Frolova un Jūlija Makarina un čellisti Tatjana Rediko un Reinis Apsītis nedēļu no 11. līdz 17. augustam dzīvos Saulkrastu viesu namā "Aizvēji", lai saspēlētos un sniegtu klausītājiem pasaules kamermūzikas pērles augstvērtīgā izpildījumā. Interesanti, ka šīs idejas autore ir saulkrastiete, vijolniece Magdalēna Geka Koncertā 16. augustā 21.00 Saules laukumā skanēs Mocarta "Mazā naktsmūzika", Piacollas "Four for tango" un Čaikovska "Atmiņas par Florenci". Savukārt 17.augustā 17.00 Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā klausītāji varēs piedzīvot jaunās komponistes Santas Bušs stīgu kvarteta "Point de rosée" pirmatskaņojumu.

 

Tāpat koncertā skanēs arī fragmenti no Baha "Goldberga variācijām" pārlikumā stīgu trio un Brāmsa pirmais stīgu sekstets. Abos koncertos ieeja brīva. 14.augustā plkst.16.00 visi interesenti ir aicināti uz kultūras namu "Zvejniekciems", kur, tiekoties ar jaunajiem mūziķiem, varēs uzzināt sīkākas detaļas par dzīvi un studijām dažādās Eiropas valstīs.

 

Nedēļas laikā jaunie mūziķi arī dosies ekskursijā pa Saulkrastiem un sniegs divus koncertus Saulkrastu veco ļaužu aprūpes namos. Lai palīdzētu sagatavot patiešām augstvērtīgus un interesantus koncertus, divas dienas jaunajiem mūziķiem pievienosies vijolniece, JVLMA profesore Eva Bindere. Kopā ar mūziķiem darbosies arī jaunie fotogrāfi, kuri viņus iemūžinās darba procesā.