Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem 2015

Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem 2015

Jau otro gadu Saulkrastos būs iespēja dzirdēt Eiropas prestižākajās mūzikas augstskolās studējošos jaunos Latvijas mūziķus. Festivāls "Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem 2015" norisināsies no 1. līdz 8.augustam; šogad jau ar četriem koncertiem dažādās vietās.

 

Festivālā piedalīsies vijolnieki: Lāsma Taimiņa (Londona), Magdalēna Geka (Parīze), Zane Kalniņa (Kopenhāgena), Konstantīns Paturskis (Lozanna), altistes Jevgēnija Frolova (Kopenhāgena), Jūlija Makarina (Rīga), čellisti Anna Veselova (Vīne) un Reinis Apsītis (Rostoka) kā arī kontrabasiste Aija Beitika (Rīga). Savukārt, 6.augusta koncertā piedalīsies īpašais viesis –pianiste un komponiste Asija Ahmetžanova (Lucerna).

 

Atklāšanas koncerts "Jaunie kamermūziķi – virtuozi" notiks 1.augustā plkst.19.00, Skultes Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā. Koncertā būs iespējams pārliecināties par jauno mūziķu individuālo meistarību Baha, Paganini, Hendeļa un Dvoržaka darbos solo, duetam un trio.

 

6.augustā plkst. 20.00, kultūras namā „Zvejniekciems” skanēs "Kamermūzika ar klavierēm". Šī būs retā iespēja Latvijā dzirdēt talantīgo pianisti un komponisti Asiju Ahmetžanovu. Kopā ar jaunajiem kamermūziķiem viņa izpildīs pasaulslavenā latviešu komponista Pētera Vaska Klavieru kvartetu un Johannesa Brāmsa Klavieru kvintetu. Tāpat skanēs arī viņas kompozīcija "SFĒRA" versijā dubultajam stīgu kvartetam un kontrabasam.

 

Saulkrastu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā 7. augustā plkst.22.00. notiks nakts koncerts „100 % Vivaldi” . Festivāla četri vijolnieki izpildīs slavenos Vivaldi „Gadalaikus”, skanēs arī koncerti četrām vijolēm un diviem čelliem. Festivāls noslēgsies 8.augustā plkst. 20.00 Saulkrastu Saules laukumā ar koncertu „Kamermūzika brīvdabā”. Programmā slavenais Mendelszona Stīgu oktets op.20, kā arī Mocarta un Šostakoviča stīgu kvarteti. Koncertu vadīs jaunā dziedātāja Vizma Zvaigzne.